HTML

Pécsi Vízmű Botrány

 A pécsi vízműves botrány hátteréről.

Ha írnál, vagy tudsz valamit:

pecsivizmu_botrany@index.hu 

Utolsó kommentek

  • NRG44: Annyira jellemző a zsindexre, hogy kamublogokat irat, itt éppen egy, Párizsból is kiebrudalt sumák... (2009.10.25. 01:26) Munkahelyi terror
  • Catella: A munkáltató személyében bekövetkező jogutódlás címkék Munkajog Először is fontos tisztában le... (2009.10.12. 21:19) Perelhetne a szakszervezet
  • Catella: Egy helyi ismerettel bíró ember meg tudná mondani, hogy a "volt" vízmű telepen van bármilyen tevék... (2009.10.11. 17:13) Munkahelyi terror
  • Catella: Hírszerző: Az engedélyt kiadó Dél-Dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelő... (2009.10.10. 23:01) Üzemeltetési engedély? Az meg micsoda?
  • Catella: Fogyasztókkal hogyan kötnek szerződést, ha nincs is engedélyük szolgáltatásra? A bírságokat ki fog... (2009.10.09. 01:04) Üzemeltetési engedély? Az meg micsoda?
  • Utolsó 20

Kövess minket!

Archívum

A pécsi vízműves botrány hátteréről.

2009.10.08. 19:16 vizműbotrány

Üzemeltetési engedély? Az meg micsoda?

Címkék: botrány önkormányzat szabálysértés pécsi vízmű tettye forrásház zrt. vízjogi üzemeltetési engedély

Több hozzászólásban felbukkant a kérdés, hogy van-e a Tettye Forrásház Zrt.-nek vízjogi üzemeltetés engedélye?

Az előző posztból kiderül, hogy az önkormányzattal kötött szerződés is kötelezi az új céget arra, hogy legyen neki ilyenje. Nem tudjuk, hogy van-e.

De mi az egyáltalán?

Vízjogi üzemeltetési engedély

 

I.) Mire szolgál?

Az engedélyben meghatározott feltételekkel és az üzemeltetéshez kapcsolódó jogszabályokban, hatósági előírásokban meghatározott kötelezettségek mellett feljogosít a vízilétesítmény használatbavételére és az engedély érvényességi idejéig annak üzemeltetésére, a vízhasználat gyakorlására.

II.) A vízjogi üzemeltetési engedély jellemzői

Beszerzése kötelező. Az üzemeltetési engedély nélküli vízhasználat megvalósítja az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet 125. § a) pontjában szabályozott vízjogi szabálysértés tényállását.

Az engedélyt annak kell kérni, aki a vízhasználattal, vagy a létesítmény üzemeltetésével járó a jogszabályokban és a hatósági előírásokban meghatározott jogokat és kötelezettségeket közvetlenül gyakorolja, illetve teljesíti.

A vízi létesítmény használatbavételének /üzemeltetésnek/, illetve a vízhasználat gyakorlásának megkezdése előtt kell a kérelmet előterjeszteni. Amennyiben a vízügyi hatóság a vízjogi létesítési engedélyben próbaüzem tartásától rendelkezett, úgy a próbaüzem lezárását követően a rendeltetésszerű üzemeltetés megkezdése előtt kell az engedélyt kérni.

Az eljárás igazgatási és szolgáltatási díját a 33/2005 (XII.27) KvVM rendelet szerinti kell megfizetni. A vízügyi hatóság az engedélyben rögzíti a létesítmény, a vízhasználat helyét, főbb műszaki adatait, jellemzőit, a vízhasználat, a szennyvízkibocsátás engedélyezett mennyiségét, a befogadó megjelölését, kötelezően előírja az üzemeltetési engedély tárgyára vonatkozó jogszabályok, vízügyi és egyéb az ügyben érintett hatóságok előírásainak betartását, rendelkezik az elfogadott üzemeltetési szabályzat betartásáról, a létesítmény jó karban tartásáról, állagmegóvásáról, a tevékenység gyakorlása során végzendő önellenőrzés feltételeiről. A vízjogi üzemeltetési engedély engedélyben meghatározott ideig a létesítmény vízgazdálkodási rendeltetésétől, műszaki jellemzőitől, vízhasználat jellegétől, az üzemeltetéssel összefüggő szakhatósági állásfoglalásoktól, az engedélyben előírt feltételektől függően határozott ideig érvényes.

Az engedélyt a külön jogszabályban meghatározott feltételek, továbbá események bekövetkezése esetén (gyakorlatilag az engedély alapjául szolgáló körülményekben bekövetkezett változás esetén) hivatalból vagy kérelemre a hatóság módosíthatja, szüneteltetheti és vissza is vonhatja.

 

Forrás: http://edktvf.zoldhatosag.hu/tartalom/vizgazd/vg_eng_uzemel.html

3 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://pecsivizmu.blog.hu/api/trackback/id/tr401437107

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Catella 2009.10.09. 00:33:16

Be kellene menni a Zöldhatósághoz, és megkérdezni. Ez közérdekű adat, ki kell, hogy adják. Más Zöldhatóságnál kérdezni sem kell, fent van a honlapon.

Catella 2009.10.09. 01:04:03

Fogyasztókkal hogyan kötnek szerződést, ha nincs is engedélyük szolgáltatásra? A bírságokat ki fogja fizetni: Tettye vagy a város?

Catella 2009.10.10. 23:01:18

Hírszerző:
Az engedélyt kiadó Dél-Dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség igazgatója, Jeszták Lajos írásban feltett kérdésünkre azt a választ adta, hogy érvényes üzemeltetési vízjogi engedéllyel a Pécsi Vízmű Zrt és Pécs megyei jogú Város Önkormányzata rendelkezik.

Az üzemeltető személyében bekövetkezett változást az engedélyekben rögzített hatósági előírások szerint az önkormányzatnak, vagy az üzemeltetőnek a változás bekövetkezését követő 30 napon belül köteles bejelenteni, és az új üzemeltetővel közös kérelemben kell előterjeszteni az üzemeltetési engedély módosítását.

A kérelmhez csatolni szükséges a vonatkozó jogszabályokban meghatározott mellékleteket, mely magában foglalja azt is hogy az új üzemeltető a joszabályokban előírt feltételeknek megfelel. A Tettye Forrásház Zrt. ezen a héten egyeztetést kezdeményezett a szükséges badványok szakszerű összeállítása érdekében.
süti beállítások módosítása