HTML

Pécsi Vízmű Botrány

 A pécsi vízműves botrány hátteréről.

Ha írnál, vagy tudsz valamit:

pecsivizmu_botrany@index.hu 

Utolsó kommentek

  • NRG44: Annyira jellemző a zsindexre, hogy kamublogokat irat, itt éppen egy, Párizsból is kiebrudalt sumák... (2009.10.25. 01:26) Munkahelyi terror
  • Catella: A munkáltató személyében bekövetkező jogutódlás címkék Munkajog Először is fontos tisztában le... (2009.10.12. 21:19) Perelhetne a szakszervezet
  • Catella: Egy helyi ismerettel bíró ember meg tudná mondani, hogy a "volt" vízmű telepen van bármilyen tevék... (2009.10.11. 17:13) Munkahelyi terror
  • Catella: Hírszerző: Az engedélyt kiadó Dél-Dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelő... (2009.10.10. 23:01) Üzemeltetési engedély? Az meg micsoda?
  • Catella: Fogyasztókkal hogyan kötnek szerződést, ha nincs is engedélyük szolgáltatásra? A bírságokat ki fog... (2009.10.09. 01:04) Üzemeltetési engedély? Az meg micsoda?
  • Utolsó 20

Kövess minket!

Archívum

A pécsi vízműves botrány hátteréről.

2009.10.08. 20:11 vizműbotrány

Olvasói levél 1.

Címkék: pécs botrány olvir önkormányzat pécsi vízmű suez páva zsolt tettye forrásház zrt.

Nem akárki, egy önkormányzati képviselő küldött egy linket a botrány hátteréről, amit ezúton is köszönök neki.

MTI| 2009. szeptember 17.

A Suez nem akarja eladni a Pécsi Vízműben szerzett tulajdonrészét

A francia Suez Environnement Pécsett tárgyaló közép-európai igazgatója közölte: a társaság nem akarja eladni a Pécsi Vízmű Zrt.-ben szerzett kisebbségi tulajdonrészét a pécsi önkormányzatnak.  

Fabrice Rossignol azt követően utazott Franciaországból Pécsre, hogy a város közgyűlése - a Pécsi Vízmű Zrt. kisebbségi francia tulajdonrészének visszavásárlására vonatkozó első lépésként - egy héttel ezelőtt felmondta a társasággal kötött üzemeltetési megállapodást, és arra kérte a francia tulajdonost, szeptember végéig kösse meg a részvényhányad visszaadására, és a jogviszonyok lezárására vonatkozó megállapodásokat.

A Suez Environnement közép-európai igazgatója szerint ez meglepő lépés volt a többségi tulajdonos részéről, mint mondta, nem olyan, amilyet 15 éven át tartó gyümölcsöző együttműködés után vártak volna. ráadásul - A szeptember végi határidő ráadásul nagyon rövid ahhoz, hogy konstruktív megállapodás szülessen.

Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere Fabrice Rossignol nyilatkozatára reagálva hangsúlyozta: az önkormányzat szándéka világos, meg akarja szerezni a vízmű teljes tulajdonát. – Ez a kiindulási pont, amitől elmozdulhatunk a következő két hét során, a tárgyalásokon bármi felvetődhet – jelentette ki.

A Pécsi Vízmű Zrt. kisebbségi részvénycsomagját 1995-ben Páva Zsolt korábbi polgármestersége idején értékesítette az önkormányzat. A mintegy 360 embert foglalkoztató, több mint 70 dél-, nyugat- és közép-dunántúli település, egyben negyedmillió ember vízellátását és szennyvizének elvezetését biztosító vállalatban jelenleg Pécsnek 50,05, a Suez csoportnak 48,05, tíz kistelepülésnek pedig 1,9 százalékos tulajdoni hányada van.

A cég nyereségesen működik: 2008-ban 5,8 milliárd forint árbevétel mellett 267 millió forint adózott eredményt produkált, 2007-ben az árbevétel 5,5 milliárd, az eredmény 352 millió forint volt. A társaság évente 800 millió forint és egymilliárd forint közötti összeget fordított fejlesztésekre, az alkalmazott szennyvíz-technológia korszerűsítésére, gépészeti felújításokra, vezetékek, bekötések cseréjére.

A városvezetés és a menedzsmentjogokat birtokló francia tulajdonosok viszonya azonban egyre feszültebbé vált az elmúlt években. Ennek jele volt, hogy a közgyűlés nem fogadta el a cég elmúlt két évi mérlegét. Az MTI képviselőktől korábban úgy értesült: a tulajdonostársak romló viszonyát az okozza, hogy a város szeretné, ha a nyereség Pécsett maradna, s nem egy francia befektető kapná meg.

A közelmúltban a részvénytársaság gazdálkodásának átvizsgálásával megbízott szakértő megállapította, hogy az osztalékon túl a kisebbségi tulajdonos menedzsmentdíja és a leányvállalati rendszerének működtetése évente mintegy félmilliárd forintba kerül. Az önkormányzat úgy számol, hogy az együttműködés felmondásáért 1,3 milliárd forint kártérítés illetné meg a kisebbségi tulajdonost.

A részvénycsomag értékéről nincs adat, ahogy arról sem, honnan teremti elő a mintegy 32 milliárd forint adóssággal küszködő Pécs a visszavásárláshoz szükséges forrást. A Suez korábbi közleményében ugyanakkor azt hangsúlyozta, hogy a víz- és csatornadíjak megállapításának joga a pécsi önkormányzaté, az árak emelkedése 1995 óta infláció alatti volt. A nyereség felhasználásával kapcsolatos határozatok minden esetben a Pécsi Vízmű Zrt. döntéshozatali fórumain, azaz igazgatósági üléseken, a közgyűlésben, önkormányzati közgyűlésben születtek meg a város által delegált tagok támogatásával. A leányvállalatok növelik a Pécsi Vízmű Zrt. eredményét.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://pecsivizmu.blog.hu/api/trackback/id/tr951437244

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása